fbpx

Afganistan – nieznany kraj Azji

afganistan_www.vanellus.com.pl
Wycieczka 12 dni Termin: 2020-06-10
Kabul, Afganistan Afganistan
 • Poznasz Afganistan – nieznany kraj Azji
 • Zwiedzisz miasta takie jak Kabul, Bamian czy Mazar-i Szarif
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

W trakcie tej podróży odkryjemy Afganistan – jeden z krajów Azji Południowej. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzania stolicy i największego miasta czyli Kabulu. W trakcie wyprawy odwiedzimy też Mazar-i Szarif (jedno z najważniejszych miast dla wyznawców islamu w Afganistanie) czy Bamian (które słynie z pozostałości po kulcie buddyjskim). Oprócz tego będzie też możliwość, by zobaczyć najpiękniejsze jeziora kraju – jeziora Band-e Amir czy udać się w stronę przepięknej Doliny Pandższir. Podróż więc będzie usłana emocjami, a każdy dzień będzie inny niż poprzedni.
Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszystkie poprzednie? Szukasz wyjazdu innego niż to, co oferuje rynek turystyczny? Afganistan to kraj dla Ciebie.

PROGRAM:

1 dzień:

Wylot z Warszawy.

2 dzień:

KABUL

Poranny przylot do Kabulu – stolicy i największego miasta w Afganistanie. Zwiedzanie w trakcie którego odwiedzimy między innymi miejscowe muzeum, gdzie dowiemy się nieco o kraju w którym jesteśmy. Zobaczymy też pałac oraz słynne ogrody Babura, zajmujące imponujący obszar ponad 11 hektarów (niegdyś służyły one jako miejsce wypoczynku dla władców z dynastii Mogołów). Będzie też czas na spacery po mieście, które pozwolą nam się wczuć w atmosferę i klimat Kabulu. Nocleg w Kabulu.

3 dzień:

KABUL – MAZAR-I SZARIF

Transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do do Mazar-i Szarif – największego miasta północnej części Afganistanu, którego nazwa oznacza „Grób Księcia”. To właśnie tutaj znajduje się imponujący Błękitny Meczet będący jedną z najważniejszych świątyń mieszkających w Afganistanie wyznawców islamu (oczywiście będzie okazja, by ujrzeć tą świątynię na własne oczy). Mazar-i Szarif znane jest też jako jedno z najważniejszych miast w którym produkuje się dywany. Nocleg w Mazar-i Szarif.

4 dzień:

MAZAR-I SZARIF – BALCH – MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu udamy się w stronę znajdującego się nieopodal Mazar-i Szarif miasta Balch. Leży ono na równinie Baktrii i założono je już najprawdopodobniej około VI wieku p.n.e. Uważa się, że to właśnie stąd pochodzi wielu wybitnych uczonych, lekarzy czy poetów (miasto odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju języka i literatury perskiej). Zwiedzanie podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca, w tym zabytkową cytadelę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

5 dzień:

MAZAR-I SZARIF – SAMANGAN – MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu ruszamy odkrywać okolicę Samangan. Zobaczymy między innymi słynne stanowisko Takht-i-Rustam. Jego powstanie datuje się na IV oraz V wiek i usytuowane jest ono na wzgórzu, skąd można podziwiać okolicę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

6 dzień:

MAZAR-I SZARIF – KABUL – DOLINA PANDŻSZIR – KABUL

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot powrotny do Kabulu. Po przylocie udamy się w stronę doliny Pandższir. Zobaczymy tam między innymi grobowiec Ahmada Szah Masuda – afgańskiego polityka i dowódcy wojskowego, który wykazał się niezwykłą walecznością i umiejętnościami podczas obrony doliny przed wojskami radzieckimi (dzięki jego postawie został nadany mu przydomek „Lwa Padższiru”). Na nocleg wrócimy do Kabulu.

7 dzień:

KABUL – BAMIAN

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Bamian – miasta będącego jednym z najważniejszych centrów buddyzmu w całym Afganistanie (znajduje się tutaj wiele pozostałości związanych z kultem buddyjskim). Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono u w górach Hindukusz u podnóży masywu Baba. Po przylocie czas na odkrywanie okolicy, w trakcie którego zobaczymy między innymi zabytkowe jaskinie (które służyły ludziom jako mieszkania). Nocleg w Bamian.

8 dzień:

BAMIAN

Po śniadaniu udamy się na znajdujący się w centrum miasta bazar. Będzie to niesamowita okazja, by poczuć miejscową atmosferę i podejrzeć codzienność mieszkańców. Następnie udamy się w stronę Darya Ajdhahar (lub inaczej Doliny Smoka), gdzie będziemy mogli zobaczyć imponujących rozmiarów formację skalną (według legend jest ona pozostałością po czasach w których smok prześladował mieszkańców wioski do czasu aż Hazrat Ali – mąż Fatimy czyli córki proroka Mahometa – nie zabił go). Nocleg w Bamian.

9 dzień:

BAMIAN – BAND-E AMIR – BAMIAN

Dzisiaj czeka nas kolejny dzień pełen atrakcji. Po śniadaniu ruszamy w stronę niesamowitego obszaru jakim jest teren kilku jezior Band-e Amir (jest ich sześć i leżą one na terenie pierwszego parku narodowego w Afganistanie utworzonego w 2009 roku). Kolor ich wód jest wyjątkowy, gdyż mienią się one barwami od szafirowych do turkusowych. Według legend zbiorniki te zostały stworzone przez zięcia Mahometa, dlatego też wierzy się w ich lecznicze moce, co powoduje, że są one celem pielgrzymek. W zależności od chęci i sił: spacer lub odpoczynek wśród zapierających dech w piersiach widoków. Na nocleg wrócimy do Bamian.

10 dzień:

BAMIAN

Dzisiaj zobaczymy między innymi zabytkowe miasto-cytadelę Shahr-e Gholghola. Miejsce to nazywane bywa też „Miastem Krzyków” ze względu na mającą tam miejsce masakrę dokonaną przez mongolskiego zdobywcę Czyngis-Chana (XIII wiek). Trasa, którą przemierzymy jest niesamowita, dlatego z pewnością będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu zwiedzanie i delektowanie się panoramą. Nocleg w Bamian.

11 dzień:

BAMIAN – KABUL

Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Kabulu. Po przylocie czeka nas wycieczka do Pul-i-Sayad (miejsca leżącego w afgańskiej prowincji Kapisa). Na nocleg wrócimy do Kabulu. Czas wolny. Nocleg w Kabulu.

12 dzień:

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotu czas wolny lub transfer na lotnisko. Wylot z Kabulu. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Termin CENA (4-6 osób) CENA (7-10 osób)
10.06-21.06.2020

PROMOCJA

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

15.07-26.07.2020

PROMOCJA

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

09.09-20.09.2020

PROMOCJA

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 4 przeloty lokalne (Kabul – Mazar-i Szarif; Mazar-i Szarif – Kabul; Kabul – Bamian; Bamian – Kabul)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (hotele, pensjonaty)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty samochód/minivan, samochody 4×4)
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (10-20 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1960 PLN

OPIS ZAKWATEROWANIA
Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe).

OPIS TRANSPORTU

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan; samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Mazar-i Szarif
 • Przelot lokalny na trasie Mazar-i Szarif – Kabul
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Bamian
 • Przelot lokalny na trasie Bamian – Kabul

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Afganistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

Napisz recenzję

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacja: tel. 519 522 777
Cena: 18560 zł Od 18560 zł / osoba

( Proszę wybrać datę przed wyborem ilości osób )

Out of stock

× 18560 zł = 18560 zł

Exceed the maximum number of people for this tour. The number of seats available is 10

ALBO

Wypełnij poniższy formularz aby skontaktować się w sprawie tej wycieczki
Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 676-256-65-65, e-mail: biuro@globzon.travel.pl.Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.