fbpx

Kuba

3 oferty wycieczek

Kuba to wyspiarskie państwo w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Jest to kraj, który ma do zaoferowania odwiedzającym gorący klimat, tropikalne plaże i gorący temperament mieszkańców. Niezwykły klimat wyspy jest zaklęty w kolonialnych miasteczkach, rytmach salsy i zadymionych cygarami knajpkach.

Wycieczka na Kubę często rozpoczyna się w Hawanie – stolicy kraju. Hawana to idealne miasto na szwędanie się po starych uliczkach, gdzie co rusz można zrobić przerwę i przysiąść w lokalnej knajpce z muzyką na żywo. Warto także dodać, że ulice Hawany są pełne starych, połyskujących w blasku słońca, amerykańskich samochodów.

Kubańskie miasteczka są pełne kolonialnych pereł architektonicznych. Z tego powodu warto na przykład odwiedzić Santiago de Cuba. Na miejscu warto zobaczyć wpisaną na listę UNESCO twierdzę San Pedro de la Roca oraz rezerwat przyrody Baconao. Zwiedzając Kubę nie sposób pominąć Trinidadu – kolonialnego miasta, w którego sąsiedzctwie znajdziemy dawne rozległe plantacje trzciny cukrowej oraz Doliny Viñales, związanej z produkcją tytoniu.

Podróż na Kubę to również świetna okazja do spróbowania lokalnych trunków. Kuba słynie z produkcji rumu, którego w każdej knajpce można spróbować w formie słynnych drinków: cuba libre, czy mojito. Na wyspie znajdują się również rozległe plantacje tytoniu, gdyż cygara to główny produkt eksportowy Kuby.

Kuba to niesamowity kraj, więc jeśli chcecie go poznać i dać porwać się gorącym rytmom salsy, to już dziś zapraszamy na wyjazd na Kubę z naszym biurem podróży!

Wycieczka do Kuba Szukaj

0 Ocen

Od

13660 zł

Data

2020-04-04

Wylot do

Hawana, Kuba
0 Ocen

Od

11560 zł

Data

2020-04-05

Wylot do

Hawana, Kuba
0 Ocen

Od

13660 zł

Data

2020-03-28

Wylot do

Hawana, Kuba