fbpx

Indie

8 oferty wycieczek

Indie to jedno z największych państw świata, zajmujące znaczną część subkontynentu indyjskiego. Terytorium kraju ograniczone jest na północy przez najwyższy łańcuch górski świata – Himalaje, na południu przez wody Zatoki Bengalskiej i Morza Arabskiego, na wschodzie przez porośnięte gęstymi lasami wyżyny i pasma górskie, a na zachodzie przez pustynię Thar.

Indie uchodzą za najstarszą żywą cywilizację na świecie, a tutejsze tradycje sięgają nawet pięciu tysięcy lat wstecz. Ślady trwającej od kilku tysięcy lat cywilizacji można z łatwością zauważyć w krajobrazie indyjskim. Począwszy od buddyjskich stup sprzed dwóch tysięcy lat, grot Ellora i Adżanta z czasów guptyjskich, średniowiecznych świątyń Khadźuraho i Tańdźawur, pałaców w Agrze i Dźodhpur z okresu muzułmańskiego, czy też Victoria Memorial w Kalkucie z czasów brytyjskich.

Podczas wyjazdu do Indii warto zajrzeć do Delhi – stolicy kraju, w którym warto zobaczyć słynną Bramę Indii oraz Raj Path, czy też do Dźajpuru, w którym znajduje się Fort Amber oraz Hawa Maral – Pałac Wiatrów. Podróż do Indii to także świetna okazja do zobaczenia niezwykłego pomnika miłości jakim jest Tadź Mahal, czy też zwiedzenia Waranasi – świętego miejsca hinduizmu.

Indie bez wątpienia kojarzą się z widokiem kolorowej, tętniącej życiem ulicy. Życie w Indiach toczy się właśnie na ulicy, gdyż na niej można zjeść, ogolić brodę czy nawet wyleczyć zęby.

Indie to z pewnością miejsce niejednoznaczne i wielobarwne. Naszym zdaniem jest to fascynujący kraj, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy do odkrywania Indii z naszym biurem podróży!

Wycieczka do Indie Szukaj

0 Ocen

Od

14960 zł

Data

2020-04-24

Wylot do

Delhi, Indie
0 Ocen

Od

18960 zł

Data

2020-03-28

Wylot do

Kolkata, Indie
0 Ocen

Od

9960 zł

Data

2020-03-05

Wylot do

Delhi, Indie
0 Ocen

Wylot do

Delhi, Indie
0 Ocen

Wylot do

Delhi, Indie
0 Ocen

Od

15560 zł

Data

2020-04-04

Wylot do

Koczin, Kerala, Indie
0 Ocen

Wylot do

Delhi, Indie
0 Ocen

Wylot do

Delhi, Indie